Kurs w Palermo

Kurs w Palermo

W ramach projektu Erasmus+, którego jesteśmy beneficjentem, p. Partycja Sikorska, p. Sylwia Szafarz-Zakrzewska oraz p. dyrektor Adam Kieroński w dniach 11–17 września 2022 r. uczestniczyli w kursie „How to stop bullying and cyber bullying in schools and promote social emotional learning” („Jak powstrzymać zastraszanie i cyberprzemoc w szkołach oraz promować uczenie się społecznych zachowań”) w Palermo na Sycylii. 

Kurs odbywał się w języku angielskim. Tematyka zajęć dotyczyła strategii rozwiązywania konfliktów międzyludzkich, sposobów powstrzymywania nękania i cyberprzemocy w szkole oraz rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych. Każdy dzień był okazją do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami kursu (nauczycielami z Belgii) i prowadzącą.

Popołudnia poświęciliśmy na zapoznawanie się z lokalną kulturą. Dowiedzieliśmy się wiele na temat bogatej historii Palermo, zwiedziliśmy najważniejsze zabytki tego wielokulturowego miasta (m.in. Katedrę, Politeama, Teatro Massimo, fontannę Pretoria, plac Quattro Canti, Pałac Normanów, Królewskie Ogrody, katakumby Kapucynów czy targ  Ballarò), odwiedziliśmy też urokliwe nadmorskie miasteczko, Cefalú oraz plażowy kurort Palermo – Mondello. Mieliśmy także okazję do degustacji przysmaków sycylijskiej kuchni i podziwiania pięknej przyrody.

fot. Patrycja Sikorska i Sylwia Szafarz-Zakrzewska

video by ELA (Erasmus Learning Academy)
video by ELA (Erasmus Learning Academy)

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545