Kurs w Splicie

Kurs w Splicie

W dniu 27 maja bieżącego roku troje nauczycieli z naszej szkoły rozpoczęło kurs ,,Educate – reduce climate change impact and save the environment” (kurs dotyczy zagadnień związanych z edukacją klimatyczną i ochroną środowiska). Podczas spotkania organizacyjnego z udziałem nauczycieli z różnych krajów (Polska, Niemcy, Macedonia, Szwecja, Portugalia, Hiszpania i Rumunia) organizatorzy przedstawili cele i sposób realizacji kursu oraz zapoznali uczestników z kulturą Dalmacji. Pierwszy dzień był też okazją do zwiedzenia miasta Trogir, wpisanego na listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień drugi szkolenia w ramach programu „Erasmus” był bardzo intensywny. Podczas warsztatów z zakresu edukacji ekologicznej trójka naszych nauczycieli zgłębiała tematy związane ze zrównoważonym rozwojem i zmianami klimatycznymi. Druga część dnia to wizyta w Leśnym Parku Marjan, gdzie można podziwiać piękno śródziemnomorskiej przyrody.

W trzeci dzień szkolenia Erasmus nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w wykładzie dotyczącym różnorodności biologicznej, jej znaczenia i konieczności ochrony. Uczestnicy kursu odwiedzili również szkołę medyczną, która realizuje projekty z zakresu ochrony środowiska.

Kolejny, czwarty dzień to warsztaty w terenie ze specjalistą z zakresu ochrony środowiska. Po południu uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzali zabytkową część miasta, m.in. Pałac Dioklecjana, świątynię Jupitera i katedrę. Ten dzień zakończył pokaz fajerwerków przygotowany z okazji obchodów odzyskania niepodległości przez Chorwację.

Dzień piąty kursu Erasmus to edukacyjny rejs na kilka wysp Archipelagu Paklińskiego, m.in. Hvar, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień szósty szkolenia Erasmus dotyczył zagadnień z zakresu efektu cieplarnianego, dziury ozonowej i innych zagrożeń ekologicznych. Realizowane zajęcia miały formę eksperymentów oraz doświadczeń. Po zajęciach uczestnicy kursu uzupełniali wiedzę dotyczącą kultury, przyrody i kuchni Dalmacji.

Ostatni dzień szkolenia Erasmus zakończył się uroczystym rozdaniem certyfikatów.

Patrycja Sikorska, Anna Pędrak i Marzena Żmuda

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545