Kwesta patriotyczna 2018

Kwesta patriotyczna 2018

W dniach od 31 października do dnia 4 listopada 2018 r. wolontariusze z klas VIII i III gimnazjalnych wzięli po raz kolejny już raz w dorocznej kweście patriotycznej odbywającej się pod hasłem: „Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich”. Zebrane fundusze na renowację i odbudowę mogił polskich – w kwocie 1.998,40 zł zostały przekazane do siedziby Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie przez panią pedagog Magdalenę Szpunar będącą opiekunem szkolnego wolontariatu.

Akcja ” Pamięć” dała również sposobność kwestującym uczestnikom na odwiedzenie i chwilę zadumy nad grobami żołnierzy oraz ofiar znanych i nieznanych z okresu II wojny światowej. Zapalone znicze i modlitwa były wyrazem uczczenia tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny, co stanowi szczególna wymowę w roku 2018, w którym obchodzimy 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości .

>Zobacz fotogalerię z kwesty patriotycznej 2018 oraz wygląd cegiełek

Opiekunom oraz wolontariuszom biorącym udział w akcji „Pamięć” składamy serdeczne podziękowanie za udział tj. :

Pani Małgorzacie Jaśkowiec, Pani Marzenie Żmudzie, Pani Magdalenie Szpunar oraz uczniom:
z klasy III ag :Jagodzie Biedroń,
z klasy III bg: Darii Kasperek,Kacprowi Dychtoniowi, Nikolasowi Szumińskiemu
z klasy VIII a: Mateuszowi Zaklikiewiczowi, Nikoli Lesiak, Julii Jabłońskiej, Aleksandrze Sieniawskiej, Dagmarze Janickiej, Wiktorii Porębie, Kamili Stach, Kai Majzerowicz, Kindze Bogusz
z klasy VIII b: Weronice Anioł, Paulinie Betlej,Gabrieli Laskowskiej.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545