Kwesta patriotyczna 2019 „PAMIĘĆ”

Kwesta patriotyczna 2019 „PAMIĘĆ”

W dniach od 31 października do dnia 2 listopada 2019 r. wolontariusze z klas VII i VIII wzięli udział w dorocznej Kweście patriotycznej odbywającej się pod hasłem: „Ocalamy polskie groby i miejsca pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich”.

Zebrane fundusze na renowację i odbudowę mogił polskich – w kwocie: 1.454,64 zł – zostały przekazane  do siedziby Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowi Wschodnich w Tarnowie przez panią pedagog Magdalenę Szpunar będącą opiekunem szkolnego wolontariatu.

Akcja „Pamięć” dała również sposobność  kwestującym uczestnikom odwiedzenia i chwili zadumy nad grobami żołnierzy oraz ofiar znanych i nieznanych z okresu II wojny światowej. Zapalone znicze i modlitwa były wyrazem uczczenia  tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny, co stanowi szczególną wymowę w roku 2019, w którym  obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Podjęte  przez uczniów i nauczycieli działania wpisują się również w realizację Programu MEN pt. „SZKOŁA PAMIĘTA”, do którego przystąpiliśmy w bieżącym roku szkolnym.

Kwesta patriotyczna w dniu 31.10.2019 r.:

Kwesta patriotyczna w dniu 1.11.2019 r.:

Kwesta patriotyczna w dniu 2.11.2019 r.:

Opiekunom oraz wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas biorącym udział w akcji „Pamięć „ składamy serdeczne podziękowanie tj. :

  • Pani Anecie Kmiecik, Pani Małgorzacie Jaśkowiec, Pani Karolinie Bąk, a także:
  • uczniom klasy VIII c: Emilii Niedbałowskiej, Annie Kozioł, Katarzynie Wzorek, Kacprowi Maciuszkowi, Dominice Winter oraz Zuzannie Wronie;
  • uczennicom klasy VII a: Julii Dochnal, Emilii Płoszaj, Zuzannie Mróz oraz Julii Wielgus;
  • uczennicom klasy VII b: Martynie Batko, Gabrieli Gałeckiej oraz Aleksandrze Laskowskiej;
  • uczennicom klasy VII c: Monice Sierpniak oraz Wiktorii Osmańskiej

Pragniemy podziękować również wszystkim DARCZYŃCOM, którzy zechcieli włączyć się aktywnie do tegorocznej kwesty patriotycznej.

Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545