Lekcja w kinie

Lekcja w kinie

„Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych.”

6 grudnia uczniowie klasy 4b, 5b i 5c oraz klas szóstych uczestniczyli w wyjątkowej lekcji o kinie, która zorganizowana została w auli ANS w Tarnowie.

Dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka. Przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych miały Gwiezdne Wojny i odkryli, czym są domalówki. Dowiedzieli się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy. Zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg i z czego jest on robiony na planach filmowych. Dowiedzieli się, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później.

Po lekcji dzieci obejrzały film „Tajemniczy ogród”.

Beata Karpała

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska i Anna Kukuś

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545