Lekcje biblioteczne

Lekcje biblioteczne

Uczniowie Hoffmanówki ponownie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.

Gimnazjaliści mieli okazję poszerzyć wiedzę dotyczącą życia i twórczości Czesława Miłosza. Uczniowie klas czwartych poznawali w tym roku dzieje książki i pisma, natomiast uczniowie klas piątych mogli przekonać się, że gazety i czasopism są także źródłem wiedzy o świecie. Szóstoklasiści  zastanawiali się, kto wymyślił litery, a uczniowie klas siódmych dowiedzieli się, w jaki sposób reklama wpływa na popularność książek. Uczniom klas ósmych zaproponowano zajęcia dotyczące współczesnego języka mówionego i pisanego.

Elżbieta Kaczor

fot. Renata Brzezińska

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

fot. Elżbieta Kaczor

Skip to content