Majowe Święta – zajęcia o tematyce patriotycznej w świetlicy szkolnej

Majowe Święta – zajęcia o tematyce patriotycznej w świetlicy szkolnej

Maj to miesiąc szczególny dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające  najważniejsze  wydarzenia i symbole, które  zapisały się w historii  polskiej  państwowości.

1. Maja obchodzimy Święto Pracy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2. Maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało – czerwonej flagi. Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3. Maja.

Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami naszej świetlicy o rozbudzaniu szacunku do ludzi pracy, symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.

Uczniowie oglądali  następujące  patriotyczne prezentacje multimedialne:

W czasie zajęć czytelniczych dzieci czytały i omawiały wspólnie z wychowawcami  wiersze o tematyce patriotycznej: 

  • Cz. Janczarski „Flaga”
  • W.  Bełza „Polak Mały”
  • S.   Aleksandrzak „Rocznica”
  • M.  Arct „Trzeci Maj”

Podczas zajęć plastycznych uczniowie malowali farbami symbole narodowe oraz wycinali z papieru kolorowego flagi Polski. Kolorowali pastelami malowanki o tematyce patriotycznej. Wykonywali  biało – czerwone kwiaty.

W trakcie zajęć muzycznych wychowankowie świetlicy  śpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, oraz następujące piosenki:

Każde z tych zajęć miały na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską. 
Wszystkie prace plastyczne naszych uczniów posłużyły do wykonania gazetki okolicznościowej o tematyce patriotycznej.

Małgorzata Fal

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545