„Małopolski Pociąg do Kariery” – relacja z OTK

„Małopolski Pociąg do Kariery” – relacja z OTK

W dniach 21 do 27 października 2019 r. na terenie całej Polski realizowany był XI Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczne wydarzenia odbywały się pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”.

W naszej szkole  zostały  również przygotowane różne propozycje dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców zainteresowanych kreatywnym podejściem do planowania  przyszłości w tym kariery edukacyjno-zawodowej.

Szczegółowa relacja z działań OTK podjętych w naszej szkole:

  • 21.10.2019 r. – został rozpropagowany w szkole program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w formie:

– Akcji informacyjnej i plakatowej

– Promocji zawodoznawstwa  wśród dzieci na świetlicy (kolorowanko o zawodach)

– Promocji zawodoznawstwa wśród uczniów szkoły we współpracy z biblioteką szkolną (promocja książek o zawodach oraz rozwijających zainteresowania i pasje).

– Promocji zawodoznawstwa wśród uczniów szkoły  we współpracy z nauczycielami informatyki (promocja ciekawych i przydatnych  stron online i materiałów).

  • 22.10.2019 r. zorganizowano warsztaty zawodoznawcze pod hasłem: „Zapoznanie się ze specyfiką zawodu FRYZJER i KOSMETOLOG”. Podczas spotkania grupa zainteresowanych uczniów miała  możliwość:

– Teoretycznego zapoznania się z zawodem fryzjera i  kosmetologa  w oparciu o projekcję filmów branżowych oraz „Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego”.

– Praktycznego udziału w warsztatach z wykonaniem indywidualnych fryzur.

  • 23.10.2019 r. zorganizowano konsultacje edukacyjno – zawodowe dla uczniów podczas dużych przerw pod hasłem: „ODKRYJ SWOJĄ PASJĘ- PROFESJĘ-POWOŁANIE”.  Uczniowie we współpracy z doradcą i szkolnym wolontariatem wykonywali następujące testy uzyskując indywidualne wyniki:

– Ankieta skłonności zawodowych (P,T,C,D,A)

– Test zainteresowań (ZT,ZP,ZH,ZMF,ZS)

– Ankieta uzdolnień – W czym jestem MISTRZEM? ( UJ, UI, UT,UPP, UA,UP).

  • 24.10.2019 r. Doradca zawodowy brała udział w szkoleniu warsztatowym w ramach OTK pt. „Kwalifikacje rynkowe- nowa perspektywa” org. przez Centrum  Informacji i  Planowania Kariery Zawodowej na terenie obiektu Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie. Spotkanie było również okazją do nawiązania współpracy ze szkołą w ramach możliwego udziału uczniów na warsztatach zawodoznawczych np. stolarskich, budowlanych, fryzjerskich lub cukierniczych.
  • 25.10.2019 r. w ramach  Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery  i współpracy z Centrum  Informacji i  Planowania Kariery Zawodowej  w Tarnowie zorganizowano wyjście ze szkoły z grupą 21 uczniów klas VII i VIII do  biblioteki publicznej  przy ul. Krakowskiej 4 na seminarium poświęcone:

– Rozwijaniu kompetencji edukacyjno- zawodowych uczniów oraz ich kreatywności i przedsiębiorczości

– Przedstawieniu podstaw nauki  gry rozwijającej przedsiębiorczość  i kreatywność „Chłopska Szkoła Biznesu”.

– Zaplanowano również dalszą współpracę z CIiPKZ w związku ze zbliżającym się w listopadzie Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. 

Opracowanie: Magdalena Szpunar – Pedagog/Doradca zawodowy

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545