Dzisiaj odbyła się półfinałowa debata trzeciego sezonu Tarnowskiej Ligi Debatanckiej Junior. Tym razem nasi uczniowie musieli uznać wyższość przeciwnika, czyli Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej. Porażka w stosunku 3:2 nie przynosi ujmy naszym uczniom, tym bardziej, że nasza drużyna zwyciężyła małymi punktami w stosunku 299,5 do 298,5. Debata toczyła się wokół tezy poprzedzonej infoslajdem i dotyczącej problemu, czy wybudzić współpasażera podróży kosmicznej ze snu kriogenicznego w sytuacji awaryjnej.
W debacie wystąpili:
- 1. mówca – Julia Piekielniak – VIIIB,
- 2. mówca – Karolina Wojtanowska – VIIIB,
- 1. doradca – Michał Bober – VIIA,
- 2. doradca – Ada Popiołek – VIIA,
- 3. mówca – Antoni Kiełbasa – VIIA,
- 4. mówca – Jakub Joniec – VIIIB.
Do mów na stronę opozycji przygotowani byli Szymon Latasiewicz i Emilia Świątek z VIII B, Misza Korotich z VIIIC oraz Amelia Bigas z VIIA, jednak los przydzielił nam tym razem stronę propozycji.
Mówczynią debaty została Ada Popiołek. Dziękuję uczniom za ogromne zaangażowanie.
Adam Wojerz








fot. Adam Wojerz


