Maski karnawałowe – zajęcia plastyczno – techniczne w świetlicy szkolnej

Maski karnawałowe – zajęcia plastyczno – techniczne w świetlicy szkolnej

Trwa karnawał, który jest okresem radości i zabawy a przede wszystkim czasem przyjęć i balów, w trakcie których nie może zabraknąć bajkowych kostiumów i mieniących się feerią barw masek karnawałowych.

Maski karnawałowe są idealnym pomysłem na nietypowe urozmaicenie stroju. Są świetnym dodatkiem do przebrania, jeśli wybieramy się na bal kostiumowy, ale mogą również samodzielnie stanowić przebranie na balu maskowym.

W związku z karnawałem w ramach zajęć plastyczno – technicznych  wychowankowie świetlicy wykonywali  maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczno – manualne, pracując zespołowo lub indywidualnie

Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości. Do ich wykonania  używali kolorowego papieru, farb, pasteli, a także bibuły, brokatów, cekinów oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek.

Powstały maski w kształcie różnych zwierzątek, a także maski w stylu weneckim. Każda maska stanowiła małe dzieło sztuki.Wykonane maski zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć masek karnawałowych wykonanych przez wychowanków naszej świetlicy.

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545