Matematyka to jakiś kosmos!

Matematyka to jakiś kosmos!

14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie klas 8d i 8ac na lekcjach matematyki próbowali swoich sił w turnieju matematycznym pt. „Matematyka to jakiś kosmos!” rozwiązując zadania i zagadki matematyczne dotyczące kosmosu, przy okazji ćwicząc umiejętności potrzebne do egzaminu ósmoklasisty oraz poznając różne ciekawostki związane z tematyką kosmiczną. Zadania zostały opracowane pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Natomiast uczniowie klas 5b, 6b i 7d rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną i kreatywność budując różne modele z klocków konstrukcyjnych.

Certyfikat dla Szkoły – tutaj.

Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545