Nauczanie zdalne – informacja dla Rodziców

Nauczanie zdalne – informacja dla Rodziców

Szanowni Państwo!
Przesyłamy Państwu najważniejsze punkty Zarządzenia Dyrektora z dnia 25 marca 2020r., które określa zasady zdalnego nauczania w naszej Szkole. Najważniejsze decyzje zostały podjęte po analizie pracy w pierwszych dwóch tygodniach ograniczeń.

Prosimy o zapoznanie się.

1.Nauczyciele kontaktują się z uczniami i zamieszczają materiały do zrealizowania z określeniem terminu wykonania pracy, który w uzasadnionych przypadkach może zostać wydłużony. Materiały umieszczane są:

klasy I-III – witryny oddziałów/linki na stronie szkoły + platforma eduelo

klasy IV-VI – strona szkoły/e-dziennik + platforma  eduelo 

klasy VII-VIII – strona szkoły/e-dziennik + platforma Microsoft Teams

2. Nauczyciele gromadzą informacje o postępach uczniów poprzez:

  • obserwację aktywności uczniów na platformach eduelo (klasy IV – VIII) oraz Microsoft Teams (klasy VII – VIII)
  • analizę wykonanych przez uczniów prac i przesłanych do nauczycieli w wersji elektronicznej (ćwiczenia w zeszytach ćwiczeń, karty pracy)
  • kontrole ustną – odpowiedzi online(w miarę możliwości), recytacja
  • prace pisemne (np. testy na platformie, notatki, mapy myśli)
  • prace dodatkowe (np. zadania dla chętnych)
  • prezentacje multimedialne
  • pracę w wirtualnych grupach

Niektóre z nich podlegać będą ocenie, która zostanie wpisana do e- dziennika.

W klasach I-III nauczyciele na bieżąco monitorują aktywność uczniów na platformie eduelo.pl, a na koniec każdego tygodnia dokonują krótkiej, motywującej oceny ich pracy.

3.Nauczyciel może zamieścić  zadania na cały tydzień z góry, podając terminy nadesłania ewentualnych odpowiedzi, jeśli omawiany temat tego wymaga.

4. Nauczyciele mogą organizować lekcje online po wcześniejszym (jednodniowym) podaniu terminu.

5.Podczas dokonywania oceny prac uczniów uwzględnione zostają zalecenia wynikające ze specjalnych potrzeb edukacyjnych wskazanych w  opiniach i orzeczeniach.

Mamy nadzieję, że prace, które w ostatnim czasie utrudniały logowanie od e-dziennika mamy już za sobą i będziemy mogli w sposób wygodny z niego  korzystać.

Prosimy  również szczególnie o zrozumienie i współpracę. Jest to niezbędne w przypadku dzieci młodszych. Bez Państwa zaangażowania sami nie jesteśmy w stanie nic zdziałać. Mamy wspólny cel – pomóc sobie wzajemnie, a szczególnie Naszym dzieciom przetrwać ten trudny czas, zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny. Bądźmy dla siebie wzajemnie wsparciem. Prosimy również o przesyłanie sygnałów o trudnościach w realizacji zdalnego nauczania. Postaramy się pomóc je rozwiązać.

Na podstawie zebranych informacji, które otrzymaliśmy od wychowawców wynikało, że jest kilkoro dzieci, które nie mają dostępu do sprzętu komputerowego, takim dzieciom szkoła może zaproponować wypożyczenie sprzętu, który posiadamy z projektu „Cyfrowa Szkoła”. Prosimy o kontakt z wychowawcą  jeżeli jesteście Państwo  zainteresowani skorzystaniem z takiej oferty (obowiązywać będzie umowa wypożyczenia sprzętu) sprzęt będzie wydawany po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym spotkania w szkole w dniach 30-31.03.2020r.

Uruchamiamy dodatkową linię telefoniczną (komórkową), przy którym dyżur będzie pełniła pani Pedagog. Będzie to linia mająca na celu wsparcie Rodziców  w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, jak również zgłaszanie problemów czy wątpliwości. Linia będzie uruchomiona również z uwagi na ograniczenie godzin urzędowania sekretariatu. Godziny i numer telefonu  będzie udostępniony na stronie szkoły.

Odbiór podręczników, które uczniowie (szczególnie z klas I-III) zostawili w szkole będzie możliwy w dniu 27.03.2020 r. tj. piątek w godz. 8.00-11.00 oraz 16.00-18.00. Podręczniki będą wydane przez pracownika szkoły  tylko rodzicom lub starszemu pełnoletniemu rodzeństwu.

Pozdrawiamy w tych trudnych dla nas wszystkich dniach, życząc dużo cierpliwości i zdrowia!

Dyrekcja Szkoły

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545