„Mathématiques Sans Frontiéres”

„Mathématiques Sans Frontiéres”

W czwartek 27 lutego uczniowie klas 8b i 8c brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontiéres” (Matematyka Bez Granic). Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy, a w Polsce pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Nasi uczniowie uczestniczyli w nim po raz drugi.

Ideą konkursu jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy Krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata, pomiędzy matematyką i językami obcymi, i wreszcie pomiędzy samymi uczniami.

Zespoły klasowe, biorące udział w konkursie, otrzymują do rozwiązania zestaw zadań o różnym stopniu trudności. Pierwsze zadanie podane jest w językach obcych: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Należy je przetłumaczyć, rozwiązać i zapisać rozwiązanie w wybranym języku.  W przypadku naszych uczniów był to język angielski.

Wraz z uczniami klas ósmych z niecierpliwością czekamy na wyniki, a w przyszłym tygodniu do konkursu przystąpią uczniowie klas szóstych.

Dorota Sudoł

fot. Joanna Budzik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545