„Między Sekwaną a Wisłą” – francusko-polskie kolędowanie

„Między Sekwaną a Wisłą” – francusko-polskie kolędowanie

W piątek 5 stycznia 2024 r. uczniowie klas szóstych, siódmych oraz ósmych wzięli udział w spotkaniu kulturowym z francuskim artystą François Martineau. Spotkanie z cyklu „Między Sekwaną a Wisłą” dotyczyło tradycji świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej François wystąpił z recitalem, zaśpiewał kilka kolęd w języku francuskim i polskim. Wspólnie z uczniami wykonał „Il est né le Divin Enfant”, „ Cichą noc” oraz „Lilajże Jezuniu”( Noël polonais) Pomiędzy utworami opowiadał o francuskich i polskich  zwyczajach bożonarodzeniowych, wskazywał różnice w tradycjach pomiędzy Polską a Francją. Zaśpiewał też kilka innych utworów związanych z występem w programie „Mam Talent” np. „La Bohème” Charles’a Aznavoura, czy „Nathalie” Gilbert Bécaud.

W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które François chętnie odpowiadał. Uczniowie pytali głównie o wrażenia z pobytu w naszym kraju, o naukę gry na gitarze, o piłkę nożną, a także o kuchnię polską oraz o występ w programie „Mam Talent”.

François śpiewa francuską kolędę.

Joanna Szafraniec

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545