Międzynarodowy Dzień Matematyki

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Obchodzony w tym roku już po raz czwarty, Międzynarodowy Dzień Matematyki został proklamowany Rezolucją 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2019 roku. W niektórych krajach już dużo wcześniej 14 marca obchodzono jako Dzień Liczby Pi, ponieważ wartość tej powszechnie znanej stałej matematycznej wynosi w przybliżeniu 3,14.

W naszej szkole nie mogliśmy pominąć tej okazji do świętowania. Już w poprzedzającym święto tygodniu uczniowie przygotowywali prace na konkurs „Matematyka – królowa nauk”. A od samego rana w dniu 14 marca uczniowie szukali ukrytych w różnych miejscach w szkole rysunkowych zagadek matematycznych, by podjąć próbę ich rozwiązania. Uczniowie mogli się też zmierzyć z niełatwym wyzwaniem zapamiętania kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, albo zapoznać się z różnymi ciekawostkami, sentencjami i żartami matematycznymi. Lekcje matematyki w tym dniu też wyglądały inaczej niż zwykle. Uczniowie rywalizowali w zespołach próbując rozwiązać zadania pokazujące zastosowanie matematyki w ekonomii i biznesie, przy okazji zapoznając się mi. in.  z takimi pojęciami jak: akcja, rynek akcji, kursy akcji, dywidenda, inwestycje, hossa, bessa czy inflacja.

Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Matematyki będą podane w najbliższym czasie.

Dorota Sudoł

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545