Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). Jest to więc wspaniała okazja dla dzieci, do wspólnej wymiany doświadczeń w dziedzinie znajomości świata bajkowego. Bajki bowiem są świetnym pomostem zachęcającym do wspólnej zabawy między pokoleniami.

W nawiązaniu do powyższego w dniach od 7 do 8 listopada zachęcaliśmy zatem zarówno rodziców, jak i dzieci do wspólnego czytania i oglądania bajek. Udało się nam zrealizować wiele ciekawych inicjatyw, które sprawiły wszystkim wiele radości.

W  świetlicy szkolnej wraz z wolontariuszami Szkolnego Klubu Wolontariatu dzieci rozwijały swoją wyobraźnię oraz wiedzę na temat świata bajkowego pełnego magii, uroku i pouczającego morału. Wolontariusze czytali dzieciom bajki, układali wraz z nimi bajkowe puzzle, słuchali fragmentów muzyki na saksofonie, jak również wspólnie oglądali filmy.

W tych dniach na organizowanych tzw. Kreatywnych Przerwach uczniowie wykonywali piękne kolorowanki przedstawiające wizerunki postaci z bajek Disney’a np.: Mulan, Kubusia Puchatka, Wayanę, Elzę, Prosiaczka czy Myszkę Miki oraz uczestniczyli w różnorakich wesołych zabawach i grach integracyjnych. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach muzyki saksofonicznej w wykonaniu jednego z wolontariuszy. 

Uczniowie uczęszczający na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne mieli możliwość rozpoznawania bajek Disney’a po ich fragmencie oraz zapoznawali się z historią powstawania wytwórni filmowej Walta Disney’a i charakterystyką jej głównych postaci tj. Kaczor Donald, Myszka Mini i Myszka Miki czy Pies Pluto.

Linki do zagadek słuchowych „Jaka to bajka?”:

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym wolontariuszom z klas VII i VIII, wychowawcom świetlicy: Pani Monice Dalczyńskiej-Loraj, Pani Jolancie Szatko, Pani Magdalenie Kamińskiej, Pani Katarzynie Kamińskiej, Pani Małgorzacie Fal, Pani Joannie Szafraniec oraz nauczycielkom Pani Adzie Wicher-Spaczyńskiej, Pani Renacie Urjasz i Pani Annie Janus.

Opracowanie: Opiekun SKW Magdalena Szpunar

fot. Monika Dalczyńska-Loraj i Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545