Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W dniu 15 listopada 2017 roku uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Jest to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania online korzystając z platformy konkursowej.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wykazali  się umiejętnościami algorytmicznego myślenia i uzyskają wysokie wyniki w tym konkursie, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Dorota Sudoł i Andżelika Pach

Skip to content