Międzynarodowy Konkurs „Mathématiques Sans Frontiéres”

Międzynarodowy Konkurs „Mathématiques Sans Frontiéres”

Uczniowie z sześciu klas naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontiéres” (Matematyka Bez Granic). Konkurs ten organizowany jest pod auspicjami Rady Europy, a w Polsce pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W tym roku odbyła się jego XXX edycja, a polscy uczniowie biorą w nim udział po raz dwudziesty siódmy, uczniowie Hoffmanówki po raz pierwszy.

Ideą konkursu jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy Krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata, pomiędzy matematyka i językami obcymi, i wreszcie pomiędzy samymi uczniami.

Zespoły klasowe, biorące udział w konkursie otrzymują do rozwiązania zestaw zadań o różnym stopniu trudności. Pierwsze zadanie podane jest w językach obcych: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Należy je przetłumaczyć, rozwiązać i zapisać rozwiązanie w wybranym języku.  W przypadku naszych uczniów był to język angielski.

Wraz z uczniami klas 5b, 5d, 6b, 7b, 8a i 8b, którzy wzięli udział w konkursie, z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Dorota Sudoł

fot. Anna Janus

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545