Międzynarodowy Tydzień Głuchych i Niedosłyszących

Międzynarodowy Tydzień Głuchych i Niedosłyszących

Od poniedziałku 20 września obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Tydzień Głuchych i Niedosłyszących po raz pierwszy świętowany w 1958 r. w Rzymie we Włoszech. Ponieważ w naszej szkole zawsze odnajdowali swoje miejsce uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami, chcemy w tym szczególnym tygodniu pamiętać o społeczności niesłyszących i ich rodzinach.

Tematem przewodnim Międzynarodowego Tygodnia Głuchych w 2021 roku jest: „Świętuj rozkwit społeczności Głuchych”.

Czy wiesz że:

  • na świecie istnieje  ponad 200 różnych narodowych języków migowych?

Pamiętaj : 

  • osób nie(do)słyszących nie należy traktować ulgowo- mogą funkcjonować jak wszyscy inni,
  • niedosłuch nie wiąże się z  obniżoną sprawnością  intelektualną, w związku z czym z  niesamodzielnością  i bezradnością,
  • osoby nie(do)słyszące żyją obok Ciebie – bądź wrażliwy i uważny!

 Aby przekonać się jakie są jeszcze  mity na temat głuchych i niedosłyszących  obejrzyj załączony film:

Marzena Żmuda

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545