Mikołajki w świetlicy

Mikołajki w świetlicy

Kiedy w kalendarzu zbliża się data 6 grudnia, dzieci z wielką nadzieją oczekują spotkania ze Świętym Mikołajem. Każdemu z nas to imię  kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. Trzeba jednak pamiętać, aby wcześniej napisać list do św. Mikołaja, jeśli chcemy, żeby  przyniósł nam wymarzony prezent.

Wychowankowie naszej świetlicy jak co roku uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżających im postać Świętego Mikołaja.

W czasie zajęć edukacyjno – wychowawczych uczniowie poznali historię św. Mikołaja oraz tradycje z nim związane w innych krajach.

Podczas zajęć czytelniczych dzieci czytały wspólnie z wychowawcami świetlicy „Księgę Bożego Narodzenia” a także opowiadania i książki związane z tematem, takie jak:

  • A. Grabowski „List do Mikołaja”
  • B. Wicher „Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja”
  • A. Matusiak „Święty Mikołaj”
  • A. Rahoza „Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju”

W trakcie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali portrety św. Mikołaja. Technika prac plastycznych była dowolna. Jedne dzieci malowały farbami, inne rysowały kredkami, pojawiły się także wyklejanki z kolorowego papieru i waty. Uczniowie wykonali także z kółeczek i tekturowych rolek prace przestrzenne – piękne, papierowe Mikołaje.

W czasie zajęć muzycznych dzieci słuchały następujących piosenek o Mikołaju:

  • „Kochany Panie Mikołaju”
  • „Święty Mikołaju”
  • „Jedzie Święty Mikołaj”
  • „Piosenka dla Mikołaja”

Wszystkie prace plastyczno – techniczne  naszych uczniów posłużyły do wykonania  gazetek i wystawek  okolicznościowych  związanych  z  Mikołajkami.

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska

 

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545