Mikołajki w świetlicy szkolnej

Mikołajki w świetlicy szkolnej

Od wielu lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Każdego roku wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują dnia, w którym odwiedzi je Święty Mikołaj.

W związku z Mikołajkami wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć przybliżających im postać Świętego Mikołaja.

W czasie zajęć edukacyjnych uczniowie omawiali tradycje mikołajkowe w Polsce i w innych krajach oraz pisali listy do Mikołaja, prosząc o wymarzone prezenty. Oglądali prezentacje multimedialne, podczas których rozwiązywali różne zadania  i zagadki o tematyce mikołajkowej.

”Święty Mikołaj”

”Pozdrowienia od Mikołaja”

„Gdzie mieszka Świety Mikołaj? Laponia”.

Uczniowie oglądali także film animowany ”Święty Mikołaj i Rudolf Czerwononosy Renifer”.

Podczas zajęć czytelniczych dzieci czytały wspólnie z wychowawcami świetlicy „Księgę Bożego Narodzenia”, a także opowiadania i książki związane z tematem:

  • A.Grabowski „List do Mikołaja
  • A. Matusiak „Święty Mikołaj”
  • E. Stadtmüller „Prezent dla Świętego Mikołaja”
  • A. Zabokrzycki „Opowieści o Świętym Mikołaju”

W trakcie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie kolorowali  pastelami oraz malowali farbami rysunki związane z Mikołajkami. Prace plastyczne uczniów posłużyły do wykonania gazetek ściennych związanych z Mikołajkami.

W czasie zajęć muzycznych dzieci uczyły się śpiewać następujących piosenek o Mikołaju:

  • „Kochany Panie Mikołaju”
  • „Piosenka o Świetym  Mikołaju”
  • „Jedzie Mikołaj”

Małgorzata Fal

fot. Małgorzata Fal i Kinga Bacik

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545