Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

W dniu 24 marca 2023 r. dwie czteroosobowe drużyny uczniów z klas 8c i 8d wzięły udział w XIII Małopolskich Mistrzostwach w Łamigłówkach Logicznych, organizowanych przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki ukrytej w zadaniach logicznych oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi, zwłaszcza wymagającymi precyzyjnego i logicznego rozumowania. Konkurs kształci też umiejętność pracy zespołowej, ponieważ uczniowie cały czas pracują w grupie.

Uczniowie zmierzyli się z 5 zadania logicznymi: Takie proste jak ABC!, IrregularSudoku, Kwadraty w kwadracie, Pętla i Filmowe sukcesy.

Dorota Sudoł

fot. Krzysztof Molczyk

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545