Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

W dniu 26 marca 2024 r. dwie czteroosobowe drużyny uczniów z klas ósmych wzięły udział w XIV Małopolskich Mistrzostwach w Łamigłówkach Logicznych, organizowanych przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki ukrytej w zadaniach logicznych oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi, zwłaszcza wymagającymi precyzyjnego i logicznego rozumowania. Konkurs kształci też umiejętność pracy zespołowej.

Dorota Sudoł

fot. Anna Kukuś

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545