Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych

W dniu 28.09.2021r. dwie czteroosobowe drużyny uczniów z klas 8b i 8d wzięły udział w XII Małopolskich Mistrzostwach w Łamigłówkach Logicznych, organizowanych przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki ukrytej w zadaniach logicznych orazstworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi, zwłaszczawymagającymi precyzyjnego i logicznego rozumowania. Konkurs kształci też umiejętność pracy zespołowej, ponieważ uczniowie cały czas pracują w grupie.

W tym roku uczniowie zmierzyli się z 5 zadaniami. Były to łamigłówki sujiken (trójkątne sudoku) i kaero oraz zadania logiczne: mur zamku, liczbowe dżdżownice i szlaki turystyczne.

Dorota Sudoł

Skip to content