MzM czyli Matematyka z Mikołajem

MzM czyli Matematyka z Mikołajem

W dniu 6 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 6b na lekcji matematyki zmagali się z mikołajkowymi zagadkami. Pracując w grupach szyfrowali i rozszyfrowywali wiadomości, liczyli trójkąty w skomplikowanych figurach, rozwiązywali łamigłówki liczbowe. Na koniec tworzyli portrety św. Mikołaja z różnych czworokątów. Mimo początkowego sceptycyzmu niektórych uczniów, efekty końcowe zaskoczyły nawet autorów prac. „Czworokątowy” św. Mikołaj? – my jesteśmy na tak.

Dorota Sudoł

W dniu 6 grudnia w kl. IV a i IV b odbył się Mikołajkowy turniej matematyczny. W miłej i sympatycznej atmosferze, z uśmiechem na twarzy, uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne związane z Mikołajem.
Anna Damian
Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545