Na nieludzkiej ziemi

Na nieludzkiej ziemi

13 grudnia dziesięciu uczniów z klas 7a i 7b uczestniczyli w drugiej części cyklicznego spotkania z historią Sybiraków pt. „Na nieludzkiej ziemi- wspomnienia świadków”.

W odniesieniu do tematyki uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji muzealnej. Oglądali prezentację przygotowaną przez Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci zakończoną wykonaniem zagadek i rebusów. Mieli również możliwość zapoznania się z ekspozycjami broni oraz umundurowania żołnierzy z okresu II wojny światowej.

Miłym akcentem dla uczestników były warsztaty, na których uczniowie wykonywali symbole Polski walczącej. Na zakończenie było wspólne zdjęcie z organizatorami i opiekunem grupy.

Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545