Na obradach Rady Miasta

Na obradach Rady Miasta

W czwartek, 24 listopada uczniowie klasy VIII D wraz z wychowawczynią panią Beatą Rynkar mieli okazję uczestniczyć w obradach Rady Miasta Tarnowa.

Skorzystaliśmy z zaproszenia pani Jolanty Żurowskiej, która jest radną obecnej kadencji oraz nauczycielem naszej szkoły.

Posiedzenie odbyło się w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez Przewodniczącego Rady Miasta, pana Jakuba Kwaśnego. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie omawiali zagadnienia dotyczące samorządu terytorialnego, teraz w praktyce mogli zobaczyć jak wygląda posiedzenie Rady Miejskiej, w jaki sposób obradują radni, jak wyglądają głosowania czy prace dotyczące uchwalania budżetu miasta, którego założenia przedstawił Pan Prezydent.

Po zakończeniu sesji mieliśmy okazję do krótkich rozmów z radnymi, wykonaliśmy także kilka pamiątkowych zdjęć, które możecie obejrzeć w naszej galerii, niektórzy nawet zaczęli wyobrażać sobie, siebie samych, zasiadających na miejscach radnych w przyszłości!

Jolanta Żurowska

Beata Rynkar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545