Na Skypie z kolegami i koleżankami z USA

Na Skypie z kolegami i koleżankami z USA

We wrześniu 2016 r. nawiązaliśmy współpracę ze szkołą Spinning Hills Middle School w Ohio, USA polegającą na wymianie korespondencji – tradycyjnych listów – w języku angielskim między uczniami naszej szkoły a ich amerykańskimi rówieśnikami. W projekcie tym uczestniczą wszyscy uczniowie klasy I ag i grupa uczennic z klasy I bg. Koordynatorem projektu po stronie naszej szkoły jest p. Sylwia Szafarz-Zakrzewska, zaś po stronie amerykańskiej – p. Joe Hampton, nauczyciel matematyki i fizyki.

Pojawił się pomysł, abyśmy spotkali się i porozmawiali na żywo. W dniu 13 grudnia udało nam się to zrealizować za pośrednictwem komunikatora Skype. Każdy z naszych uczniów przedstawił się, opowiadając krótko o sobie, amerykańscy koledzy i koleżanki także nam się przedstawili i zadawali naszym uczniom pytania. Później opowiedzieliśmy im trochę o naszym mieście, szkole i przygotowaniach do Świąt, prezentując zdjęcia. Przygotowaliśmy także dla naszych nowych znajomych niespodziankę – zaśpiewaliśmy kolędę „Cicha noc” po polsku i angielsku. Bardzo im się to spodobało.
Zobacz zdjęcia.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545