Na uczcie teatralnej w Kąśnej Dolnej

Na uczcie teatralnej w Kąśnej Dolnej

„Tak jest, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda” – takie przesłanie towarzyszyło dzisiejszej uczcie teatralnej, której uczestnikami byli uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły w Kąśnej Dolnej.

Nasza młodzież uczestniczyła w spektaklu teatralnym pt. „Zemsta. Sceniczne hity. Top 5!” przygotowanym przez uczniów ZSOiZ w Gromniku. Ciekawa koncepcja autorów przedstawienia pozwoliła nam przenieść się w świat zabawnych intryg Cześnika i Rejenta, bawić się komizmem postaci Papkina, a nade wszystko z bliska przyjrzeć się sile miłości Wacława i Klary… Mistrzowską grą popisała się Podstolina, której kreacja aktorska dodawała niezwykłego kolorytu i wartości całej komedii Fredry. Ogromną wartością całości była wspaniała muzyka, która towarzyszyła poszczególnym scenom. Całość zrealizowana została w ramach festiwalu Viva Polonia! – ku pokrzepieniu serc.

Napełnieni teatralnymi uniesieniami uczniowie SP1 udali się na Cmentarz Wojenny położony w centrum Ciężkowic, gdzie złożyli hołd poległym i godnie odśpiewali nasz hymn narodowy. Mamy nadzieję, że ta piękna lekcja historii i kultury pozostanie w ich sercach i stanie się ważnym czynnikiem w budowaniu tożsamości narodowej.

Magdalena Kossoń

fot. Joanna Budzik, Katarzyna Kamińska, Dorota Sudoł i Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545