Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  nowele polskie.

W tym roku nasza szkoła włączyła się do projektu. Organizatorzy zaprosili do współpracy pana Tomasza Antoniego Żaka, aktora, reżysera, twórcę Teatru Nie Teraz, który w niezwykle ciekawy, barwny sposób dokonał interpretacji wybranych przez nauczycieli polonistów utworów Bolesława Prusa i Henryka Sienkiewicza. Odbiorcami byli uczniowie klas V – VII.

Uczestnikom spotkania spodobała się ta forma obcowania z literaturą. Mamy nadzieję, że zachęci do sięgnięcia nie tylko po prezentowane utwory, ale także inne dzieła polskiej literatury.

Organizatorzy dziękują p. Adriannie Wicher za aranżację przestrzeni, w której odbywało się spotkanie.

Renata Urjasz

fot. Magdalena Kossoń

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545