Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 uroczyście uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .
W uroczystej akademii udział wzięli p. Stefan Wrona – przewodniczący rady osiedla „Strusina”, p. Ryszard Pagacz – Radny Rady Miejskiej w Tarnowie.
Przedstawienie, które przybliżyło zebranym postać wybitnego tarnowianina Tadeusza Tertila,  było jednym z zadań w ramach miejskiego projektu edukacyjnego „Bohaterom Niepodległej”, w którym bierze udział nasza szkoła. Przygotowała je klasa IV c  pod kierunkiem pani Renaty Brzezińskiej, zaś oprawę muzyczną – chór szkolny „Allegretto” pod dyrekcją p. Joanny Stępień.
Szczególnie wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie znanej pieśni legionowej „Piechota”.

Skip to content