Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych ustanowiono w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli w obronie niepodległego Państwa Polskiego, z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji oraz narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu w Polsce. Święto to obchodzone jest 1 marca, w rocznicę egzekucji przeprowadzonej w 1951 roku na działaczach Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
W kolejną rocznicę tego święta uczniowie Gimnazjum nr 1 mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat najnowszej historii Polski.  Udział w programie słowno – muzycznym, który został poświęcony „Żołnierzom Wyklętym” miał na celu przybliżenie sylwetek bohaterów tamtych czasów –  żołnierzy drugiej konspiracji. To oni właśnie  stanowią  przykład dla młodego pokolenia Polaków i dają świadectwo męstwa poprzez swoją niezłomną postawę patriotyczną i przywiązanie do tradycji niepodległościowych.
Opracowanie: Jolanta Żurowska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545