Nasza pięciodniowa wizyta w kraju partnerskim Turcji

Nasza pięciodniowa wizyta w kraju partnerskim Turcji

Nasza pięciodniowa wizyta w kraju partnerskim Turcji – upłynęła pod znakiem wytężonej pracy jak i poznawania kultury i tradycji tego kraju. Pierwszym punktem wizyty było odwiedzenie szkoły w Koaceli – poznaliśmy dyrekcję , kadrę nauczycielską oraz uczniów. Zostaliśmy wspaniale przywitani, uczestniczyliśmy w  tradycyjnym występie  – tańcu Derwiszów, wysłuchaliśmy występu uczniów, którzy prezentowali własne utwory muzyczne. Koordynatorzy projektu z poszczególnych krajów udzielili wywiadu do lokalnej gazety.
Opowiadali o projekcie i dotychczasowej pracy w nim. Po oficjalnym przywitaniu uczniowie z Turcji zaprezentowali swoją pracę, – czyli prezentacje poświęcone zawodom istniejącym tylko w ich ojczystym kraju. Każdy zawód został scharakteryzowany oraz została zaprezentowana ścieżka edukacyjna do niego prowadząca. Po obiedzie wzięliśmy udział w warsztatach – marbling art., – czyli wykonywania ozdób przypominających wzory marmuru na papierze.

W drugim dniu zwiedziliśmy dwa niezwykłe miejsca: SEKA – muzeum papieru, otworzone w oryginalnej fabryce papieru i prezentujące niezwykłe urządzenia i zabytkowe maszyny oraz centrum nauki. Po południu zwiedzaliśmy miasto Koaceli, a wieczorem pracowaliśmy przygotowując produkty projektu oraz raport końcowy.

Trzeci dzień wizyty spędziliśmy w uroczym miejscu Yuvacık Karaaslan Kamping znajdującym się  w parku narodowym  Maşukiye.  Po powrocie do szkoły otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające naszą wizytę w Turcji oraz zostaliśmy oficjalnie pożegnani prze dyrekcje, nauczycieli i uczniów.  Popołudnie tego dnia było również poświęcone pracy nad projektem.

Dwa ostanie dni spędziliśmy w Istambule gdzie zwiedziliśmy m.in. muzeum Haga Sophia, Niebieski Meczet, Pałac Sułtana oraz Basilica Cistern. Ostatniego dnia zwiedziliśmy okolice słynnego placu Taksim.
Wizyta była niezwykle ciekawa, bogata w nowe doświadczenia i nauczyła nas wielu nowych rzeczy o życiu codziennym i kulturze Turcji.

Bardzo dziękujemy koordynatorce Berrin  Ozturk wszystkim nauczycielom, którzy jej pomagali oraz Dyrektorowi szkoły Başiskele Anadolu Lisesi  w Koaceli za świetnie zorganizowaną wizytę partnerską oraz niezapomniane wrażenia.
Biz koordinatörü onu ve iyi organize ortaklık için Koaceli Başiskele Anadolu Lisesi Müdürü yardımcı oldu ve unutulmaz bir deneyim ziyaret Berrin Ozturk tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545