Niepodległość

Niepodległość

„Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Naczelnego w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości” – głosiła ustawa z 23 kwietnia 1937 roku.

Ponieważ nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”, dnia 10 listopada w środę o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie klasy uroczyście odśpiewały Hymn Polski. W ten sposób świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości. Ze względu na trwający stan epidemii odbyło się to w salach lekcyjnych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. 

Następnie uczniowie obejrzeli przygotowany i nagrany przez klasę 7b, 7d oraz szkolny chór „Allegretto” montaż słowno -muzyczny.

fot. Joanna Budzik i Jarosław Zakrzewski

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545