O maszynach latających

Dnia 25 kwietnia klasa 1c realizowała temat związany z maszynami latającymi. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną związaną z lekcją. Poznały historię lotnictwa począwszy od pierwszych statków powietrznych po samoloty współczesne. Uczniowie dyskutowali nad plusami i minusami transportu powietrznego. Potem własnoręcznie wykonali i ozdobili papierowe samoloty. Wszystkie dzieci z niewielką pomocą doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.  Podsumowaniem lekcji były zawody- czyj samolot dalej poleci. To dopiero była frajda.

Agnieszka Świątek