Obchody Dnia Sybiraka

Obchody Dnia Sybiraka

W dniu 17 września 2019 r. delegacje uczniów i nauczycieli z naszej szkoły brały udział w miejskich uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę agresji ZSSR na Polskę. W tym dniu  uczestniczyliśmy wraz z pocztem sztandarowym we Mszy Świętej w Bazylie Katedralnej. Po zakończonej mszy i przemarszu pod Pomnik Ofiar Stalinizmu wzięliśmy udział w dalszej części obchodów tj. Dniu Sybiraka.

Podczas swojego przemówieniu Pan Prezydent Roman Ciepiela  podkreślił, iż z roku na rok w tego typu uroczystościach, bierze udział coraz więcej mieszkańców oraz uczniów tarnowskich szkół, dzięki którym pamięć o tych wydarzeniach nigdy nie przeminie.

Po uroczystościach głównych pod pomnikiem wszyscy zebrani goście i uczestnicy spotkania, zostali zaproszeni przez Prezesa Związku Sybiraków w  Tarnowie Pana Jana Kitę na przepiękny montaż słono-muzyczny poświęcony Sybirakom, przygotowany przez uczniów klasy VIII b z naszej szkoły we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 10 w Tarnowie.

Występ uczniów dostarczył wszystkim zebranym na widowni w auli Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej wielu niezapomnianych wspomnień i wzruszeń. Scenariusz występu  przygotowany został przez Panią Joannę Budzik, natomiast oprawę muzyczną zawdzięczamy Pani Joannie Stępień i prowadzonemu przez nią szkolnemu chórowi „Allegretto”.

Więcej fotografii znajdziesz na stronach: tarnow.pl i Gazeta Krakowska.

opr. Magdalena Szpunar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545