Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

W dniu 9 listopada b.r. uczciliśmy 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody tej uroczystości były także podsumowaniem III etapu projektu miejskiego Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie zwiedzali wystawy tematyczne i oglądali prezentacje w salach przygotowane przez nauczycieli i innych uczniów.  Następnie wszyscy wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczennice klasy 3 ag pod kierunkiem p. Joanny Budzik i p. Beaty Wyroby z oprawą muzyczną w wykonaniu chóru szkolnego „Allegretto” pod dyrekcją p. Joanny Stępień.

Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości: p. Urszuli Ciężadło – Dyrektor Przedszkola nr 34 w Tarnowie, ks. Mariana Oleksego – Proboszcza Parafii św. Rodziny w Tarnowie, p. Stefana Wrony  – szefa zarządu Rady Osiedla „Strusina” p. Bogusławy Romaniewskiej – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Pododdziału Reprezentacyjnego XVI LO w Tarnowie.

Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości był konkursowy pokaz mody z początków XX w.

Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545