Ocalić od zapomnienia – Wojenne losy mojej rodziny

Ocalić od zapomnienia – Wojenne losy mojej rodziny

Omawiając tematy dotyczące historii Polski w czasie II wojny światowej klasa 8 ac i 8 d, dla lepszego zrozumienia tamtych czasów, otrzymała niełatwe, a czasami, jak się okazało, niemożliwe do wykonania zadanie – opisanie wojennych losów swojej rodziny. Zadanie to miało na celu sprowokowanie rodzinnych dyskusji o historii i wspólne przeżywanie przeszłości. Poznając historię własnej rodziny uczniowie mieli okazję porozmawiać z dziadkami albo jeszcze żyjącymi przodkami pamiętającymi te bolesne czasy, sięgnąć do kronik czy albumów rodzinnych. 

Losy wojenne rodzin naszych uczniów są przeróżne – od bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej, osób zesłanych na Sybir, osób przebywających w obozach koncentracyjnych, bohaterów akcji III Most,  do zwykłych mieszkańców, którzy wojnę przetrwali w swoim miejscu zamieszkania zmagając się z trudną codziennością, niejednokrotnie pomagając innym, również Żydom.

Za wszystkie zadania serdecznie dziękuję.  Niech słowa jednej z uczennic  będą też tego wyrazem:

                                                                                                                                             Renata Brzezińska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545