Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery


Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Od 15 do 21 października uczniowie naszej szkoły mięli możliwość udziału w Małopolskim Tygodniu Kariery.
Hasło przewodnie, które nam towarzyszyło w 2018 brzmiało: „Bądź architektem swojego szczęścia!”

OTK adresowany jest do osób w każdym wieku, uczących się, bezrobotnych czy pracujących, które miały możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcie w planowaniu dalszej edukacji, wyboru zawodu, pracy lub ścieżki własnej kariery. Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu dostępne na stronie http://otk.sdsiz.com.pl/

Uczniowie naszej szkoły jak również nauczyciele uczestniczyli w szeregu ciekawych przedsięwzięć mających na celu aktywne rozwijanie własnych pasji oraz zainteresowań zawodowych tj:

>W dniu 15 października 2018 r. uczniowie mięli okazję przeprowadzić wywiad z Panem Dyrektorem Adamem Wojerzem na temat specyfiki zawodu nauczyciela na stanowisku dyrektora.

> W dniu 16.10.2018 r. w ramach realizacji szkolnego doradztwa zawodowego zorganizowano dla uczniów wyjście do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie (WUP w Krakowie). Podczas Dnia Otwartego zorganizowanego pod hasłem „Zawody z dziedziny promocji zdrowia i urody – edukacja, praca i kariera” uczestnicy wzięli udział w spotkaniach i warsztatach zawodoznawczych zapoznając się ze specyfiką pracy w danym zawodzie.

Nagrali w tym dniu również ciekawe wywiady w przedstawicielami instytucji oświatowych, którzy prezentowali kierunki kształcenia w zawodach tj:

-Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – (fizjoterapia, pielęgniarstwo)

– Tarnowskiej Szkoły Wyższej – ( kosmetologia, pedagogika ,psychologia)

– Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna –( ekonomia, pedagogika)

– Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Tarnowie (fryzjer, wizażysta)

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545