Paczka na Kresy

Paczka na Kresy

Relacja z pomocy świąteczno-noworocznej Polakom na Kresach „PACZKA NA KRESY”.

Święta Bożego Narodzenia oraz  rozpoczynający się Nowy Rok 2023 stały się impulsem dla całej naszej szkolnej społeczności do aktywnego włączenia się w przekazanie swojej cegiełki pomocy materialnej dla rodaków żyjących na Ukrainie w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie wojny.

Zebrane w dniach od 15 do 22 grudnia dary zostały w całości przekazane w dniu 22 grudnia do Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Tarnowie na ręce Pana Prezesa Witolda Misia.

W dniach 7-8 stycznia dary zostały przewiezione transportem autokarowym do Polaków w obwodzie lwowskim na Ukrainie do miejscowości Pnikut, Czyszki, Krysowice oraz Strzelczyska.

Zobacz relację filmową w Kronice z wyjazdu z darami na Kresy- link tutaj

Przeczytaj relacje z wyjazdu z darami na Kresy:

  • „Święty Mikołaj z gminy Tarnów obdarował polskie rodziny żyjące na Kresach” – link
  • Mikołaj dotarł na Kresy” – link
  • „Święty Mikołaj z gminy Tarnów odwiedził polskie rodziny na Kresach” – link

Składam serdeczne podziękowania wszystkim wspaniałym darczyńcom za okazane wsparcie dla Rodaków pozostałych na Ukrainie w tym trudnym dla nich czasie.

Dziękuję również Dyrekcji Szkoły oraz Szkolnemu Samorządowi, którzy pomogli sprawnie zorganizować tę szlachetną akcję.

Podziękowanie za udział w akcji dla społeczności szkolnej przekazane zostało osobiście przez  Prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Tarnowie na ręce Pani Dyrektor Andżeliki Pach.

Opracowanie: Magdalena Szpunar- opiekun SKW oraz członek TML i KPW w Tarnowie

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545