Paczka na Kresy

Paczka na Kresy

Relacja z wielkanocnej zbiórki dla Rodaków na Kresach pod hasłem „Paczka na Kresy”

Święta Wielkanocne już kolejny po raz kolejny stały się impulsem dla całej naszej szkolnej społeczności do aktywnego włączyła się w przekazanie swojej cegiełki pomocy materialnej dla rodaków żyjących na Ukrainie w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie wojny.

Zebrane w dniach od 22 do 28 marca 2023 r. dary zostały w całości przekazane w dniu 29 marca do Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich oddział w Tarnowie na ręce Pana Prezesa Witolda Misia.

W dniach 4-5 kwietnia br. dary zostały przewiezione transportem autokarowym do Polaków w obwodzie lwowskim na Ukrainie do miejscowości Pnikut, Czyszki, Krysowice oraz Strzelczyska.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim wspaniałym darczyńcom za okazane wsparcie dla Rodaków pozostałych na Ukrainie w tym trudnym dla nich czasie.

Dziękuję również Dyrekcji Szkoły oraz Szkolnemu Samorządowi oraz wolontariuszom Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy pomogli sprawnie zorganizować tę szlachetną akcję.

Reportaż z przekazania darów na Kresy – link.

Opracowanie: Magdalena Szpunar – opiekun SKW oraz członek TML i KPW w Tarnowie

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545