Paczki mikołajkowe dla dzieci na Ukrainie dostarczone!

Paczki mikołajkowe dla dzieci na Ukrainie dostarczone!

Zebrane przez uczniów naszej szkoły oraz innych placówek dary dotarły do dzieci na Ukrainie. W dniach 6 – 8 grudnia grupa reprezentująca  Stowarzyszenia MALTA Służba Medyczna w Tarnowie przebywała na Ukrainie, gdzie przekazała część zgromadzonych darów dla polskich sióstr, które opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi w Krysowicach oraz  dostarczyła paczki mikołajkowe dla dzieci z polskiej parafii w Starym Samborze.

Podczas krótkiego pobytu we Lwowie był czas na odwiedzenie wspaniałej nekropolii na Łyczakowie i pochylenie się nad mogiłami wielkich Polaków oraz Orląt Lwowskich. Można było także rozsmakować się we wspaniałej atmosferze Lwowa, miasta pięknego i niezwykłego, przyciągającego każdego, kto chociaż raz pospacerował jego uliczkami i zakątkami…

Ostatniego dnia odbyło się spotkanie mikołajowe w Starym Samborze dla mieszkających tam Polaków. To chyba najbardziej wzruszający fragment wyjazdu, kiedy na własne oczy można się przekonać, jak bardzo nasi Rodacy czekają na naszą pomoc oraz możliwość osobistego spotkania i porozmawiania. Wielokrotnie trudno było obu stronom ukryć wzruszenie…. Wyjeżdżając, zapewniliśmy, że wkrótce znowu przyjedziemy.

 

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545