Pamiętamy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim !

Pamiętamy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim !

pil25 maja minęła kolejna rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, harcerza, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, żołnierza kampanii wrześniowej, pierwszej i drugiej konspiracji oraz II Korpusu, jednego z bohaterów powstania warszawskiego; ochotnika do KL Auschwitz, gdzie zbudował struktury ruchu oporu, autora wstrząsającego „Raportu Witolda” z tego największego niemieckiego obozu śmierci, skazanego i zamordowanego w 1948 roku w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej przez  stalinowskich oprawców.
W środę uczniowie naszego gimnazjum  wzięli udział w akcji „Przynieś kwiat dla Bohatera”.  Zobacz materiał tarnowskiej.tv. Tego dnia na Moście Rotmistrza Pileckiego w Tarnowie  pozostawili  kwiaty pamięci. Jak wiemy, wciąż nie możemy oddać hołdu Rotmistrzowi na jego mogile. Miejsce pogrzebania jego zwłok nadal bowiem nie jest znane. Przychodząc na tarnowski most na Wątoku, oddajemy  więc hołd największemu ze współczesnych  polskich bohaterów narodowych w miejscu mu poświęconemu. Mamy nadzieję, że to miejsce i postać jego patrona zauważą także inni tarnowianie, którzy o Rotmistrzu jeszcze nie słyszeli.
My Pamiętamy o Rotmistrzu i dajemy świadectwo.

Opracowanie: Jolanta Żurowska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545