Piszemy listy w obronie niesłusznie uwięzionych !

Piszemy listy w obronie niesłusznie uwięzionych !

Jak wszyscy zapewne wiedzą przedstawicielem naszej społeczności szkolnej w Młodzieżowej Radzie Miejskiej została Angelika Szumniak. Wzięła ona udział w wyborach elektorów szkolnych spośród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimazjalnych, które miały miejsce w listopadzie w tarnowskim Pałacu Młodzieży.
Dzięki zaangażowaniu Angeliki uczniowie Gimnazjum nr 1 mogą również brać udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych w ramach działań Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. Jedną z takich akcji był „Maraton listów Amnesty International”. Cel, który przyświecał temu przedsięwzięciu to pomoc w uwolnieniu ludzi niesłusznie oskarżonych, przetrzymywanych w więzieniach bez wyroku lub skazanych za przekonania religijne, polityczne, czy opozycyjną działalność polityczną w różnych krajach świata, gdzie nie respektuje się podstawowych praw człowieka do wolność sumienia i wolności słowa oraz innych swobód obywatelskich.  W ubiegłym roku uczestnicy akcji  napisaliśmy 1200 listów i dzięki temu przyczynili się do uwolnienia 2 osób, między innymi  słynnego działacza białoruskiej opozycji Alesia Bielackiego, o którego sfałszowanym procesie przez władze Białorusi informowały telewizje całego świata.
„W tym roku pisaliśmy w sprawie dwóch konkretnych osób Muhommeda Bezhanowa oraz Alberta Wooxforda” – mówi – inicjatorka tegorocznej akcji wśród uczniów naszego Gimnazjum Angelika Szumniak. „Klasa 2a udała się w jeden z grudniowych dni do Pałacu Młodzieży  i napisała dużą ilość listów”. Wszystkich chętnych zapraszamy do dalszej współpracy w ramach prowadzonych akcji MRM w Tarnowie.

Opracowanie: Jolanta Żurowska

Oto kilka zdjęć przedstawiających wielkie zaangażowanie naszych uczniów.

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545