Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej

Powitanie wiosny w świetlicy szkolnej

Dnia 21 marca rozpoczęła się  wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.

Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką.

W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie zapoznali się z następującymi utworami o tematyce wiosennej:

  • J. Brzechwa ”Przyjście wiosny”
  • W. Rusiecka ”Wiosna idzie”
  • W. Bełza ”Wiosna”
  • M. Konopnicka ”Razem ze słonkiem”

W czasie zajęć plastyczno – technicznych dzieci bardzo chętnie wykonywały prace tematycznie związane z wiosną.

Wychowankowie świetlicy malowali farbami  i kolorowali pastelami ilustracje przedstawiające zwiastuny wiosny. Powstał także portret Pani Wiosny w wielobarwnej  sukni, który został ozdobiony kwiatkami. Z kolorowych zakrętek  uczniowie wykonali wiosenny pejzaż. Na plastikowych talerzykach dzieci wykonały z paseczków kwiatki.

Z bibuły uczniowie wykonali krokusy, które umieszczono w dzbanuszkach, z płatków kosmetycznych i kolorowego papieru powstały piękne bociany w  wiosennej  scenerii. Dzieci wykonały również żonkile, bazie i tulipany. Na oknach zawieszono wiosenne witraże.

W trakcie zajęć muzycznych dzieci śpiewały piosenki związane z nadejściem wiosny:

  • ”Maszeruje wiosna”
  • „Idzie do nas wiosna”

Wszystkie prace plastyczne wychowanków naszej świetlicy posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym i w salach świetlicowych.

Małgorzata Fal

fot. Monika Dalczyńska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545