Prelekcja terenowa dla klas 8b i 3bg

Prelekcja terenowa dla klas 8b i 3bg

W piątek 21 września uczniowie klasy 8b i 3bg wzięli udział w prelekcji terenowej przygotowanej przez Stowarzyszenie „Grupa Rekonstrukcji Historycznej 16. Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej”, którego członkiniami są dwie uczennice z tych klas. Uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi 16 Pułku Piechoty, poznali miejsce jego stacjonowania, umundurowanie i rodzaje uzbrojenia, uczestniczyli w oddaniu hołdu i złożeniu znicza pod tablicą pamiątkową na kościele xx Misjonarzy – dawnym kościele garnizonowym. Następnie obejrzeli wystawę „Sen o Niepodległej” w muzeum tarnowskim i uczestniczyli w warsztatach, podczas których przygotowywali okolicznościowe odznaki oraz bransoletki z symbolami patriotycznymi. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych w Parku Strzeleckim.

Dorota Sudoł

 

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545