Program edukacji prawnej dla młodzieży

Program edukacji prawnej dla młodzieży

Uczniowie klasy 8d uczestniczyli w programie edukacji prawnej dla młodzieży realizowanym przez Sąd Okręgowy w Tarnowie.

Zostali zapoznani z zagadnieniami takimi jak: rola władzy sądowniczej, struktura sądownictwa, kategorie i charakter spraw rozpoznawanych przez sądy powszechne, zasady postępowania w sprawach nieletnich.
Mieli okazję zwiedzić zabytkową salę rozpraw, pokój przyjaznych przesłuchań małoletnich świadków, nowoczesną salę rozpraw dla sprawców szczególnie niebezpiecznych, jak również zapoznali się innymi elementami infrastruktury sądowej.

Beata Rynkar

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545