Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Program edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III.  W każdej klasie odbyła się godzina czytelnicza, w czasie której uczniowie z klasy III B poprzez głośne indywidualne czytanie zapoznali swoje koleżanki i kolegów z przygodami Gangu Słodziaków, a nauczyciel zaprosił uczniów do drugiego etapu konkursu. Każde dziecko otrzymało kartę czytelniczą na naklejki, która ma inspirować do codziennego czytania. Ideą karty jest zebranie 21 naklejek. Nauczyciel przyznaje naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na czytanie. Ma to zmotywować najmłodszych nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytelniczej.

II etap konkursu odbędzie się w ramach zajęć edukacyjnych w szkole. Będzie on polegał na wymyśleniu dalszych przygód Gangu Słodziaków. Klasy I wykonają prace plastyczną dowolnie wybraną techniką, klasy II stworzą komiks, zaś klasy III napiszą krótkie opowiadanie i dodatkowo wykonają ilustrację.

Spośród uczestników programu komisja wyłoni zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników nastąpi na początku listopada.

Agnieszka Świątek

fot. Jarosław Zakrzewski

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545