Program „Presja na życie”

Program „Presja na życie”

Z uwagi na trudną sytuację wynikającą z okresu pandemii oraz związanymi z nią napięciami, lękami czy kryzysami dzieci, młodzieży, a także dorosłych, w naszej szkole zostało zaplanowanych kilka projektów. Wśród  nich na uwagę zasługuje program zapobiegania zachowaniom suicydalnym  „Presja na życie”, który jest realizowany przez specjalistów ze Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie.

Realizacja programu została podzielona na kilka bloków: warsztaty profilaktyczne dla klas V – VIII „Lubię siebie”, „Lubię siebie i innych”, „Opanuj stres”, a także szkolenie dla Rady Pedagogicznej „Depresja i zachowania suicydalne – rozpoznanie i diagnoza” oraz spotkanie psychologa SPPT z rodzicami. Planowany wykład dla rodziców ma poszerzyć świadomość na temat depresji, autoagresji i ryzyka samobójstwa u dzieci (planowany termin spotkania – 17 listopada 2021 r.).

Patrycja Sikorska

W dn. 22 września w warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 5a.

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545