Program zdrowotny – wykrywanie chorób układu krążenia

Program zdrowotny – wykrywanie chorób układu krążenia

W br. szkolnym, tak, jak już dzieje się to od kilku lat, nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu zdrowotnego w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego. Program został przygotowany przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie, patronuje mu Marszałek Województwa Małopolskiego, a partnerami są: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okręgowa Izba Lekarska, Polskie Forum Profilaktyki Chorób Krążenia, TVP3 Kraków. Głównym celem przedsięwzięcia jest zapoznanie uczniów z czynnikami ryzyka oraz z abecadłem profilaktyki w/w chorób. Tym razem działaniem zostali objęci uczniowie klas ósmych. Uczniowie wypełnili wstępną ankietę oceniającą ich wiedzę i zachowania prozdrowotne, a w dniu 24 września br. uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem Krakowskiego Szpitala, panią dr Anną Tyrką. Pani dr przeprowadziła również w każdej klasie ósmej szkolenie podstawowe nt. „Abecadło Profilaktyki – Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?” Po zajęciach każdy z uczestników otrzymał „takie abecadło” w formie książeczki. Program obejmować będzie jeszcze 2 szkolenia przypominające, ankietę sprawdzającą i zakończy się ankietą podsumowującą.

Mamy nadzieję, że przekazana wiedza zostanie dobrze zapamiętana przez naszych wychowanków i przełoży się na ich dobre zdrowie.

 

red. Anna Kopeć

Skip to content
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/sptarnow/domains/sp1tarnow.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-lightbox/includes/class.utilities.php on line 545